Гаряча лінія

закрити

Геморой при вагітності

Народження дитини — це найщасливіша подія в житті жінки. В цей час хочеться думати тільки про малюка, не відволікаючись ні на що інше. Тому, коли у нас з’являються якісь дискомфортні відчуття, ми можемо не надавати їм особливого значення. Але легкий свербіж, відчуття важкості у області заднього проходу, випадки виділення крові при дефекації — це симптоми геморою, лікуванням яких все-таки потрібно зайнятися якомога раніше, не чекаючи, коли вони почнуть турбувати по-справжньому.

Причини, які викликають появу геморою під час вагітності і після пологів, передусім, пов’язані з фізіологічними змінами, котрі відбуваються у організмі жінки у цей час.

Коли матка збільшується, вона починає стискати судини тазових органів. В результаті зростає внутрішньочеревний тиск і дещо здавлюється пряма кишка, порушується відтік крові з органів тазу. Вени у задньому проході переповнюються кров’ю, їх стінки втрачають еластичність, утворюються ділянки розширення, котрі можуть запалюватись або кровоточити.

Буває, що під час вагітності геморой ніяк не проявляється, але починає загострюватись одразу після пологів.

Так відбувається тому, що під час пологів:
• жінці доводиться сильно напружувати м’язи в області тазу
• при проходженні плоду судини малого тазу у прямої кишки різко стискаються, порушується венозний відтік, наростає застій крові.

Чим триваліший період пологової діяльності, тим більш вираженими можуть бути ці процеси. Після пологів венозні вузли можуть збільшуватись у розмірах, і стати дуже чутливими. В таких випадках можуть стати у нагоді препарати лінійки Реліф®.

При лікуванні геморою під час вагітності і після пологів потрібно бути обережною та застосовувати препарати після консультації з лікарем.

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 044 220 33 00.