Гаряча лінія

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись на безкоштовну гарячу лінію компанії «Байєр» за телефоном 0 800 4002 19.

закрити

Геморой при вагітності: симптоми і лікування

Геморой у вагітних і жінок, які нещодавно народили часто називають ложкою дьогтю в бочці материнського щастя. Ця неприємність здатна затьмарити радість від поповнення у сімействі дуже багатьом молодим мамам. Достатньо сказати, що у кожної другої породіллі геморой, що виник при вагітності, не зникає, стаючи практично другим супутником життя. Найчастіше з ним вдається мирно співіснувати, але якщо геморой веде себе погано, призвати його до порядку допомагає лише скальпель хірурга.

Щоб успішно протистояти геморою, необхідно знати причини і механізм його появи; розуміти, які ситуації сприяють загостренню, вміти розпізнавати його по характерним відчуттям і ознакам, орієнтуватися в методах профілактики і лікування, доступних кожній із нас, а також відчувати ту грань, за якою необхідно припинити спроби самолікування, звернувшись за допомогою до лікаря.

Геморой – це варикозне розширення венозних сплетінь у області прямої кишки. Як і будь-яке варикозне розширення вен, він виникає в умовах застою крові в венозних судинах і підвищеного тиску на їх стінки. Сприяють цьому малорухомий спосіб життя, надлишкова вага, підвищений внутрішньочеревний тиск, часті запори, тобто все, що обмежує відтік крові з периферійних вен. Таким чином, у другій половині вагітності створюються практично «тепличні» умови для розвитку геморою: майбутня мама прибавляє у вазі через гормональні зміни, збільшена матка перешкоджає відтоку крові з судин малого тазу, підвищує внутрішньочеревний тиск, ускладнює випорожнення кишечнику, а зростаючий день від дня живіт обмежує рухову активність жінки.

Це не «страшилки», це реальність. Але не засмучуйтесь: попереджений, значить озброєний. Отримані знання допоможуть нам протистояти геморою задовго до того, як він вирішить «поселитися» в нашому організмі. Кращий засіб від венозного застою – рух. Не дарма вагітним жінкам рекомендують часті прогулянки і спеціальну гімнастику. Потрібно тільки не лінуватися і виконувати ці рекомендації. Знаючи про підвищений ризик запорів, необхідно скоригувати свій харчовий раціон, збагативши його буряком, чорносливом, свіжими фруктами, овочами, мінеральною водою без газу. А ось споживання киселів, желе, заливних і смажених страв краще обмежити через їхню здатність уповільнювати перистальтику кишечнику. І, звісно регулярне підмивання області заднього проходу водою кімнатної температури дозволяє покращити місцевий кровообіг і знизити ймовірність запалення гемороїдальних вузлів, якщо вони все-таки утворились.

Ознаками геморою, що вже виник можуть бути збільшення гемороїдальних вузлів, кровотеча з заднього проходу під час або після дефекації. Іноді може зустрічатися свербіж, виділення слизу, печіння або тупий біль у задньому проході. В таких випадках слід показатися лікарю, щоб переконатись, що ми маємо справу саме з гемороєм і узгодити схему лікування: адже при вагітності можна застосовувати далеко не всі ліки. А щоб не мучитися в очікуванні зустрічі з лікарем можна звернутися за допомогою до препаратів Реліф. Створені на натуральній основі і призначені для місцевого застосування, вони цілком придатні для швидкого усунення симптомів геморою. Свічки знадобляться, до речі, при внутрішньому геморої, мазь – при зовнішньому. Більшість лікарів рекомендують використання препаратів Реліф широкому колу пацієнтів, в тому числі вагітним жінкам.

Дуже часто геморой виникає незабаром після пологів, оскільки під час переймів внутрішньочеревний тиск підвищується особливо сильно. В цих випадках алгоритм дій не змінюється: щоденне використання тріади рух-дієта-гігієна; Реліф при загостреннях; консультація лікаря з уточненням тактики лікування.