Dropdown Language

Switch Language

Реліф® Про крем від геморою

Реліф® Про крем від геморою

Прояви, симптоми геморою лікують за допомогою препаратів зовнішнього застосування – мазей та кремів.  Реліф® Про крем створений спеціально для того, щоб лікувати симптоми геморою, щоб тримати симптоми геморою під контролем.

Реліф® Про є комплексним препаратом, до його складу входить флуокортолон, котрий чинить протизапальну, протисвербіжну тощо дію, та лідокаїн – місцевий анестетик для знеболення. Таким чином досягається комплексна дія препарату на симптоми геморою: запалення в ділянці заднього проходу, дискомфорт, свербіння, біль тощо.

В упаковку препарату входить тюбик з кремом та аплікатор. Наносити ректальний крем Реліф® Про варто на кінчику пальця у ділянці заднього проходу, переборюючи кінцем пальця опір сфінктера. Скільки потрібно наносити крему: варто стиснути тубу та видавити крем на кінчик пальця. Та кількість, що буде на кінчику пальця дорослої людини, і є одною дозою для нанесення. У разі необхідності введення ректального крему Реліф® Про всередину прямої кишки слід нагвинтити аплікатор на тубу та ввести кінчик у задній прохід. Шляхом легкого натискання на тубу вводиться невелика кількість крему всередину заднього проходу.

Переваги ректального крему Реліф® Про

Доведена ефективність1. Комбінація флуокортолону із лідокаїном, діючих речовин Реліф® Про, є ефективною у лікуванні симптомів геморою, таких як запалення зі свербежем, біль тощо.

Широкий спектр дії на симптоми геморою та універсальність. Реліф® Про є комбінованим препаратом, створеним таким чином, щоб знімати комплекс симптомів геморою як: запалення, свербіж, печіння, набряклість, дискомфорт, відчуття розпирання у задньому проході, біль тощо. Також крем Реліф® Про крем можна використовувати при запаленнях та екземах у ділянці заднього проходу.

Знеболення за 2 хвилини тривалістю 2-4 години. Лідокаїн – швидкий2 анестетик у складі Реліф® Про крему, знеболююча дія починається менш ніж за 2 хвилини, и триває від 2 до 4 годин3.

Зручність у застосуванні. Завдяки легкій кремовій текстурі Реліф® Про легко наносити на зовнішні прояви геморою, а завдяки зручному ковпачку-аплікатору, що входить до упаковки Реліф® Про крем та має 7 отворів для полегшення змащення його перед введенням, його легко вводити всередину у випадку внутрішнього геморою.

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу РЕЛІФ® ПРО (RELIEF® PRO) крем

Склад:

діючі речовини: 1 г ректального крему містить 1 мг флуокортолону півалату та 20 мг лідокаїну гідрохлориду (безводного);

допоміжні речовини: полісорбат 60, сорбітанстеарат, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, парафін білий м’який, динатрію едетат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, спирт бензиловий, вода очищена.

Лікарська форма.

Крем ректальний.
Основні фізико-хімічні властивості: білий непрозорий крем.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування. Кортикостероїди. Флуокортолон.
Код АТХ С05АА08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.
Флуокортолону півалат пригнічує запальні та алергічні шкірні реакції, а також полегшує суб’єктивні прояви, такі як свербіж, відчуття печіння та болю; зменшує розширення капілярів, набряк інтерстиціальних клітин та інфільтрацію тканин, інгібує проліферацію капілярів.

Лідокаїну гідрохлорид є стандартним анестетиком місцевої дії, який застосовується в медичній практиці протягом багатьох років. Завдяки знеболювальному ефекту він є ефективним у разі застосування супозиторіїв та мазей, призначених для лікування порушень, пов’язаних із гемороїдальною патологією. Зменшення болю та свербежу пов’язане з інгібуванням аферентних нервових імпульсів.

Фармакокінетика.
Після застосування крему в ректальній зоні здоровим добровольцям чоловічої статі максимальна системна абсорбція становила 15 % дози флуокортолону півалату та 30 % дози лідокаїну гідрохлориду (діючі речовини, помічені радіоактивним ізотопом).

Клінічні характеристики.

Показання.
Для симптоматичного лікування болю та запалення у разі:

 • геморою;
 • проктитів;
 • екземи в ділянці заднього проходу.

Протипоказання.
Застосування лікарського засобу Реліф® Про протипоказане при місцевих інфекціях у ділянці оброблення, а також у разі наявності у відповідних зонах чітких симптомів таких патологічних станів:

 • специфічних уражень шкіри (сифілісу, туберкульозу);
 • вітряної віспи;
 • реакцій після щеплення;
 • генітального герпесу;
 • натуральної віспи;
 • інших вірусних інфекцій;
 • первинних бактеріальних або грибкових інфекцій;
 • вторинних інфекцій шкіри за відсутності відповідної терапії.

Пацієнтам із підвищеною чутливістю до іншої місцевої анестезії амідного типу (наприклад, бупівакаїн, етідокаїн, мепівакаїн та прилокаїн). Реліф® Про не слід застосовувати в разі підвищеної чутливості до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин, наприклад до спирту цетостеарилового.

Особливі заходи безпеки.
У разі застосування ректального крему Реліф® Про у ділянці геніталій або у ділянці анального отвору такі допоміжні речовини, як парафін білий м’який та олія мінеральна, можуть зменшити міцність презервативів, виготовлених із латексу, і таким чином порушити їх надійність.

При грибкових ураженнях потрібна додаткова спеціальна протигрибкова терапія.

Необхідно уникати контакту крему з очима. Після застосування рекомендовано ретельно вимити руки.

Спирт цетостеариловий може спричинити місцеві шкірні реакції (контактний дерматит).

Використання препаратів для місцевого застосування, особливо впродовж тривалого періоду, може спричинити явища сенсибілізації. У цьому випадку використання вказаних препаратів слід перервати і розпочати відповідне лікування. Якщо препарати для місцевого застосування наносять на великі за площею ділянки тіла, на пошкоджену шкіру або під герметичну пов’язку, кортикостероїди можуть абсорбуватися у кількостях, що можуть спричинити небажані системні ефекти. Не застосовувати під оклюзійні пов’язки на ділянку промежини. Пригнічення функції надниркових залоз може статися навіть без оклюзії. Місцеве застосування кортикостероїдів у великих дозах може призвести до абсорбції системно активної кількості кортикоїдів. У науковій літературі є дані щодо розвитку катаракти у пацієнтів, які використовують кортикостероїди протягом тривалого періоду часу, тому, щоб виключити прояви системної дії кортикостероїдів, слід знати про можливу роль кортикостероїдів у розвитку катаракти.

З обережністю застосовувати при гострих захворюваннях, ослабленим хворим, пацієнтам літнього віку; пацієнтам із тяжкими серцевою недостатністю, нирковою недостатністю та печінковою недостатністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Дослідження взаємодії не проводилися. Пацієнтам, які приймають протиаритмічні препарати, слід застосовувати ректальний крем Реліф® Про з обережністю, оскільки він містить лідокаїн як діючу речовину.

З обережністю застосовувати хворим, які приймають інші місцеві анестетики, оскільки можливий ризик виникнення посилення побічних реакцій; інгібітори моноаміноксидази посилюють місцевоаналгезуючу дію лідокаїну.

Вважається, що одночасний прийом з інгібіторами CYP3A, включаючи кобіцистат у формі таблеток, може збільшувати ризик системних небажаних ефектів. Такої комбінації слід уникати, якщо тільки користь не перевищує ризик системних небажаних ефектів, пов’язаних із прийомом кортикостероїдів. У разі супутнього застосування необхідно контролювати стан пацієнта, щоб упевнитися у відсутності системних небажаних ефектів, пов’язаних із застосуванням кортикостероїдів.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дані, які стосуються застосування ректального крему Реліф® Про жінкам у період вагітності, є недостатніми. Дослідження глюкокортикоїдів, які проводилися на тваринах, виявили наявність репродуктивної токсичності.

Деякі епідеміологічні дослідження свідчать про можливе збільшення ризику палатосхізису у новонароджених, якщо їхні матері приймали лікування із системним застосуванням глюкокортикоїдів у І триместрі вагітності. Палатосхізис («вовча паща») є рідкісною патологією, та, незважаючи на те, що системне застосування глюкокортикоїдів спричиняє тератогенний ефект, їх застосування можна вважати причиною цієї патології лише в разі збільшення випадків до одного або двох на 1000 жінок, які приймали зазначене лікування у період вагітності.

Дані щодо місцевого застосування глюкокортикоїдів для лікування жінок у період вагітності є недостатніми, однак можна вважати ризик низьким, оскільки глюкокортикоїди в разі місцевого застосування характеризуються дуже низькою системною біодоступністю.

Загалом, препарати місцевого застосування, які містять глюкокортикоїди, не слід застосовувати протягом І триместру вагітності.

У разі призначення лікування вагітним жінкам та жінкам у період годування груддю слід проводити ретельну оцінку клінічних показань щодо застосування ректального крему Реліф® Про, а також співвідношення ризику та користі.
Зокрема, необхідно уникати довготривалого застосування лікарського засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози.
Ректальний крем Реліф® Про слід застосовувати двічі на добу, вранці та ввечері (приблизно 1 грам на одне застосування). У перші дні лікування препарат можна застосовувати тричі на добу. Після покращення часто достатньо застосування препарату один раз на добу. Рекомендовано застосовувати ректальний крем Реліф® Про після дефекації. Перед застосуванням препарату анальну зону слід акуратно очистити.

Повна тривалість лікування не повинна перевищувати 2 тижні.

Наносити ректальний крем Реліф® Про на кінчику пальця у ділянці анального отвору, переборюючи кінцем пальця опір сфінктера. Одна доза застосування на кінчику пальця – це кількість, яка отримується після одноразового видавлювання з туби та наноситься на поверхню вказівного пальця дорослої людини. У разі необхідності введення ректального крему Реліф® Про всередину прямої кишки слід нагвинтити аплікатор на тубу та ввести кінчик у задній прохід. Невелику кількість крему можна також вводити шляхом легкого натискання на тубу.

Не використовувати аплікатор, якщо він пошкоджений. Повністю нагвинтити аплікатор на тубу. Після кожного використання аплікатор слід протерти зверху паперовим рушником, видалити вушними паличками залишки крему із середини аплікатора і знову протерти аплікатор паперовим рушником. Промити аплікатор під теплою водою протягом 1 хвилини та просушити його паперовим рушником.

Діти. Не рекомендовано застосовувати дітям у зв’язку з відсутністю даних стосовно безпеки та ефективності.

Передозування.
Результати досліджень потенційної гострої токсичності, пов’язаної з діючими речовинами Реліф® Про, свідчать про відсутність ризику розвитку симптомів, пов’язаних із гострою токсичністю, яка розвивається внаслідок випадкового передозування в результаті одноразового ректального застосування препарату.

У разі випадкового ковтання лікарського засобу (у разі проковтування кількох грамів крему) очікуються в основному системні симптоми, спричинені застосуванням лідокаїну гідрохлоридом. Залежно від дози вони можуть проявлятися у формі серцево-судинних порушень тяжкого ступеня (зниження артеріального тиску, підвищене потовиділення, блідість шкірних покривів, брадикардія, аритмія, пригнічення функції серця, шок або в особливо важких випадках – зупинка серця) або реакцій, пов’язаних із порушеннями з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, нечіткість зорового сприйняття, диплопія, шум у вухах, сонливість, оніміння кінцівок, озноб, занепокоєння, судоми, диспное або в особливо важких випадках – дихальна недостатність). Можлива метгемоглобінемія.

Лікування у разі передозування передбачає ретельний моніторинг вітальних функцій, підтримуючі дії, які забезпечують рівень кисню, а також симптоматичне лікування порушень з боку центральної нервової системи та серцево-судинної системи, наприклад призначення барбітуратів короткотривалої дії, бета-симпатоміметиків та атропіну. Діаліз не забезпечує достатнього ефекту.

Побічні реакції.
Випадки виникнення небажаних ефектів підраховані на підставі сукупності даних клінічних досліджень, проведених з участю 661 пацієнта.

З боку шкіри та підшкірної клітковини, включаючи алергічні реакції: часто: біль та відчуття печіння у місці застосування; нечасто: подразнення у місці застосування.

Після довготривалої терапії із застосуванням крему Реліф® Про (яка перевищує 4 тижні) виникає ризик розвитку місцевих патологічних станів шкіри, таких як атрофія, стриї або телеангіектазія.

Побічні реакції, обумовлені лідокаїну гідрохлоридом: анафілактичні реакції. Розвиток системних побічних реакцій малоймовірний, оскільки при застосуванні лікарського засобу надходження лідокаїну у системний кровообіг є незначним; системні побічні реакції, пов’язані з лідокаїном, ідентичні за проявами до таких, що пов’язані з місцевими анестетиками амідної групи.

Термін придатності.
3 роки.
Після першого відкриття термін зберігання становить 4 тижні.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Упаковка.

По 15 г або по 30 г у тубі, по 1 тубі з аплікатором у картонній пачці з маркуванням українською мовою.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Лео Фарма Мануфактурінг Італі С.Р.Л. / Leo Pharma Manufacturing Italy S.R.L.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія / Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy. Заявник. Байєр Консьюмер Кер АГ / Bayer Сonsumer Care AG.

Місцезнаходження заявника.

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія / Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Дата останнього перегляду.

22.12.2020.

 1. B.Havlickova. Topical corticosteroid therapy in proctology indications / Aliment Pharmacol Ther / 2010 - 31 (Suppl. 1), P.25
 2. Kouba, D. J., Lopiccolo, M. C., Alam, M., Bordeaux, J. S., Cohen, B., Hanke, C. W., Jellinek, N., Maibach, H. I., Tanner, J. W., Vashi, N., Gross, K. G., Adamson, T., Begolka, W. S., & Moyano, J. V. (2016). Guidelines for the use of local anesthesia in office-based dermatologic surgery. Journal of the American Academy of Dermatology, 74(6), 1201-1219.
 3. Фармакологія: підручник / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. — 4-е вид., виправл. — К.: ВСВ «Медицина», 2011 – с.57-58, 162

Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: PV_Ukraine@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00
 

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: №UA/3173/01/01 від 22.07.2019, №UA/3173/02/01 від 06.03.2018, №UA/1953/01/01 від 02.10.2019, №UA/7089/01/01 від 25.07.2017, №UA/1954/01/01 від 12.08.2019, №UA/10318/02/01 від 30.08.2019, №UA/10318/01/01 від 30.08.2019.